• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odwiedź Węgry!

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak pod względem turystycznym kraj ów wciąż jest stosunkowo mało znany – znacznie częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą położony jest kraj mogący nam zaoferować całe mnóstwo ciekawych rzeczy. Jeżeli więc chcielibyśmy wybrać się na wakacje do faktycznie ciekawego miejsca, to zdecydowanie warto trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najważniejszych miast w tym kraju zalicza się oczywiście znajdujący się w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci należał do naszego kraju – z tego też powodu aktualnie możemy w nim podziwiać ogromną ilość śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak tak dużym państwem, że warto zapuścić się trochę dalej na wschód, bowiem również i tam możemy znaleźć coś ciekawego. Fantastycznym przykładem może tu być chociażby Kijów, który w chwili obecnej niewątpliwie zalicza się do zdecydowanie najciekawszych europejskich stolic.
Wybierając się na Ukrainę będziemy mogli zwiedzić tak wiele ciekawych atrakcji, że jedna wycieczka z pewnością nie wystarczy nam do całkowitego poznania tego wspaniałego kraju. Równocześnie jednak warto bliżej się nią zainteresować, chociażby dlatego, że w jej zachodnich regionach znajdziemy całe mnóstwo pozostałości po polskiej kulturze, przez co może to być fantastyczna lekcja historii.

Categories: Turystyka

Comments are closed.