• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Aktualnie kondycja UE

Aktualnie kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednak nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. W końcu skupiła wokół siebie wiele zamożnych krajów. Nadal UE jest federacją szalenie bogatych państw.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę zamożne, ale w porównaniu z choćby większości krajów w Afryce, to tak czy siak UE jest potęgą. I choć ostatnimi czasy wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Choć naturalnie naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE jest wspaniałą organizacją. Według mnie Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak wielkim minusem owej organizacji jest po prostu to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz inne potęgi – albo aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo przecież w interesie Europy jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, ale trudno powiedzieć czy przykładowo problem dużego bezrobocia, a w szczególności wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby bogatego kraju, który jednak ma duże problemy? Ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Categories: Blog

Comments are closed.