• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Słowenia pełna atrakcji dla każdego

Skarby Danii
Północna Europa nierzadko jest dość niedoceniana przez turystów z wielu państw, w tym również i z Polski. Na pierwszy rzut oka nie ma tam szczególnie wielu godnych uwagi atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda powoduje, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Takie podejście jest jednak sporym błędem, bo same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak wiele interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Fantastycznym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura blisko związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo bogatej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada bardzo wiele wspaniałych zabytków oraz innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest w takim razie fantastycznym dowodem na to, że północna Europa także jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Dodatkowo położona jest ona bardzo blisko Polski, przez co za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – naprawdę warto!

Categories: Blog

Comments are closed.